A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

4. Ulusal Yeşil Kamera üniversiteler arası kısa film yarışması
4. Ulusal Yeşil Kamera üniversiteler arası kısa film yarışması

4. Ulusal Yeşil Kamera üniversiteler arası kısa film yarışması

Çevre ve Geri Dönüşüm’ temasıyla ilki 2010, ikincisi 2011, üçüncüsü ise 2012 yılında düzenlenen Ulusal Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması, 2013 yılında 4. kez düzenlenecek.

Grup E Yayıncılık tarafından 2010 yılından bu yana düzenlenen "Yeşil kamera üniversiteler arası kısa film yarışması" bu yıl dördüncü defa düzenlenecek. Toplam 75.000 TL ödül dağıtılacak olan yarışma T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteği ile düzenleniyor.

Ön kayıtların başladığı yarışmanın amacı üniversite gençliğini günümüzün en önemli konularından biri olan 'çevre' hakkında bilinçlendirerek toplumsal farkındalığı artırmak.

Katılım Şartları

Yarışmaya katılabilmek için Türkiye Cumhuriyeti ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bir üniversite ya da yüksek okulda öğrenim görüyor olmak şartı aranıyor. En az 4 kişiden oluşacak gruplarda öğrenciler yarışmaya bağlı oldukları üniversiteyi temsilen katılacaklarından bağlı bulundukları üniversitenin yönetimden katılımlarını onaylayan bir belge göstermeleri gerekiyor. Yarışmaya katılacak filmlerin süresi jenerik dahil en fazla 5 dakika olabilecek. 50x70 boyutlarında afiş çalışması ile desteklenecek filmer

Ödüller

Katılım dili Türkçe ya da İngilizce olacak yarışmada toplam 75.000 TL ödül dağıtılacak. Yarışma başvuruları 31 Ocak 2013 tarihine kadar devam ediyor. Ayrıntılı bilgi için www.yesilkamera.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sürdürülebilirlik Yarışmalarıiçerisinde 2431 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak