A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

Apple'dan yeni patent. Güneş enerjisi Iphone'da standart olacak
Apple'dan yeni patent. Güneş enerjisi Iphone'da standart olacak

Apple'dan yeni patent. Güneş enerjisi Iphone'da standart olacak

Apple'ın dokunmatik ekran teknojisi ile güneş panellerini birleştiren teknoloji için yaptığı patent başvurusu ABD patent ofisi tarafından kabul edildi

Cep telefonlarını güneş enerjisi ile şarj etmek yeni bir icat değil, fakat Apple güneş enerjisi ile şarj olma özelliğini Iphone'a entegre ederek bunu bir adım öteye götürmeye hazırlanıyor.

Apple'ın güneş paneli ve dokunmatik sensörünü bir araya getiren yeni teknolojisi için yaptığı patent başvurusu ABD patent ofisi tarafından kabul edildi. Sadece Iphone'da değil, tüm mobil cihazlarda kullanılabilecek teknoloji, taşınabilir cihazların şarj sorununu ortadan kaldırırken, şebekeden enerji tüketimini de azaltmış olacak.

Mobil cihazların enerji kullanımını artıran ve şarj sorununu da beraberinde getiren, her geçen gün parlaklığı ve büyüklüğü artan dokunmatik ekranlar güneş ışınlarını yakalayarak bataryayı sürekli şarj edecek güneş panelleri haline dönüşecek.

Apple teknolojisinde güneş panelleri ekran içerisinde ayrı bir katman olarak bulunmayacak ve dokunmatik sensörü ile entegre olarak iki işi bir arada yapacak. Sistem elde edilen enerjiyi doğrudan kullanabileceği gibi, bataryayı şarj etmek ya da ek enerji kaynağı olarak kullanılabilecek.

Yeni Teknoloji şarj cihazlarına olan bağımlılığı yok edip kullanıcılar için hayatı kolaylaştırırken, çöp alanlarına giden şarj cihazlarını ortadan kaldırıp fiziksel atıkları azaltacak (olabilir mi acaba), yenilenebilir enerji ile kendi elektriğini üreterek şebekeden enerji tüketimini azaltacak.

Yenilenebilir Enerjiiçerisinde 2387 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak