A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

Dünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandı
Dünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandı

Dünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandı

Dünyanın güneşi tek eksenli takip eden en büyük güneş enerjisi santralinin yapımı 206 MW gücü ile güneydoğu Kaliforniya'da tamamlandı.

Bu santral 206 MW gücü ile San Diego ve çevresindeki 72.000 hanenin elektriğini karşılayabilecek. Proje dahilinde 801 hektarlık alana kuzey-güney ekseninde dönen 3 milyondan fazla güneş paneli kuruldu. Proje İspanyol Abengoa şirketi tarafından Silver Ridge Power enerji şirketi adına inşa edildi.

Merkezi Amerikanın Virginia eyaletinde olan Silver Ridge Power şirketi dünyanın en büyük güneş enerjisi santrali işleticilerinden birisi ve dünyanın çeşitli yerlerindeki 7 ülkede toplam 522 MW kurulu gücün %51 hissesini elinde bulunduruyor.

Projenin en dikkat çekici tarafı geçtiğimiz ekim ayında Google'dan 103 milyon $ yatırım alması oldu. Teknoloji devi google bu yenilenebilir enerji yatırımına yaptığı yatırımın temiz enerji teknolojilerine sahip çıkmadaki kuvvetli inancının bir göstergesi olduğunu belirtiyor.

Güneş takip sistemi güneş panellerinin sürekli olarak güneşten azami enerjiyi alabilecekleri pozisyonda kalmalarına olanak sağlıyor. Takip teknolojisi termal güneş kulelerinde de kullanılıyor. Bu projenin kurucusu Abengoa'nın uzman olduğu teknoloji güneş radyasyonunu merkez bir kuleye odaklayarak bu kuledeki suyu yüksek sıcaklıkta buhara dönüştürmek ve bu buharla türbinleri çalıştırmaya dayanıyor. Abengoa'nın son kazandığı ihale Şili'de 110 MW'lık böyle bir kule kurulması.

Yenilenebilir Enerjiiçerisinde 2237 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak