A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

Dünyayı değiştiren Amerika iklim değişikliğine dur diyebilir mi?
Dünyayı değiştiren Amerika iklim değişikliğine dur diyebilir mi?

Dünyayı değiştiren Amerika iklim değişikliğine dur diyebilir mi?

6 Kasımda yapılan seçimlerde koltuğunu korumayı başaran Barack Obama zafer konuşmasında iklim değişikliğine de değindi.

Amerika Birleşik Devletlerinde dün gerçekleşen seçimlerde ABD başkanı Demokrat Barack Obama, Cumhuriyetçi rakibi Mitt Romney'e karşı koltuğunu kıl payı korudu. İklim değişikliği ve sürdürülebilir kalkınmayı seçim kampanyasının da ana noktalarından biri yapan ABD başkanı zafer konuşmasında diğer birçok konunun yanı sıra bu konuya da değindi.

"Çocuklarımızın borç yükü altında ezilmeyen, eşitsizlikle zayıflamamış, ısınan dünyanın güçlü felaketleriyle tehdit edilmediği bir Amerikada yaşamasını istiyoruz".

Sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularının seçim kampanyalarının önemli maddelerinden biri haline gelmesi, zafer konuşmasında dahi bu konulara değinilmesi bazı şeylerin değiştirildiğini gösteriyor. Başkan Obama aynı zafer konuşmasında petrol bağımlılığının azaltılmasına da değindi.

" Diğer parti liderleri ile işbirliği yaparak ve birlikte çalışarak borcumuzun düşürülmesi, vergi sisteminde reformlar, göç sorunları ve bizi petrol bağımlığından kurtaracak çözümler üzerinde çalışmak istiyorum. Daha yapacak çok işimiz var"

Başkan Obama zafer konuşmasını şöyle bitirdi. "Geleceğimiz hakkında hiç bu kadar umutlu olmamıştım, Amerika hakkında hiç bu kadar umutlu olmamıştım." Eğer dünyadaki sera gazlarının 'sinden fazlasını tek başına üreten ve Kyoto protoklünde imzası bulunmayan Amerikanın "eski ve yeni" başkanı bu sözlerinde samimiyse biz de çevre hakkında hiç bu kadar umutlu olmamıştık. Umuyouz ki Amerika yeni dönemde petrol şirketlerine sırtını dönerek, temiz enerjilere ağırlık vererek onları da bu değişime zorlayacak, sera gazı salınımını azaltıp uluslararası toplumla da iş birliğine giderek süper güç olarak tüm dünyaya örnek olacak.

İklim Değişikliğiiçerisinde 1806 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak