A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

Google direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardı
Google direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardı

Google direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardı

Yıllardır sürücüsüz araç teknolojileri konusunda çalışan Google, direksion ve pedalları bile olmayan kendi ürettiği sürücüsüz otomobil prototipini ortaya çıkardı.

Google sürücüsüz araç teknolojisini LEXUS SUV'lar ile geliştiriyor ve deniyordu. Google'ın kurucularından Sergey Brin şirketin bazı denemelerden sonra yolunu değiştirdiğini belirtiyor. Mühendisler sürücüsüz bir otomobilde okuyan hatta belki uyuyan bir kişinin acil bir durumda kontrolü almasının pratik bir düşünce olmadığına ikna olmuşa benziyorlar.

Google'ın bu prototip aracı hafiftne gülünç görüntüsüyle elekrikli araçlara şüpheyle yaklaşanlara malzeme verdi. The Washington Post gazetesi aracı "Abuk bir şapkası olan bir golf arabasına" benzetti. 

Aracın elektrik aksamı hakkında çok fazla bilgi olmasa da, Google'ın sürücüsüz araç bölümü yöneticisi Christopher Urmson Newyork Times gazetesine yaptığı açıklamada aracın menzilinin yaklaşık 160 km olacağını motoronun da Elektrikli FIAT 500e'nin motoruna eşdeğer bir motor olacağını belirtti.

Google bu aracı tasarlarken güvenliği birinci sıraya aldı. Araçtaki sensörler tüm kör noktaları ortadan kaldırıyor ve objeleri 2 futbol sahası uzaklığından algılayabiliyor. Aracın hızı 40 km/h ile sınırlanmış. Aracın içi ise oldukça sade, aracın içerisinde iki koltuk, emniyet kemerleri, yolcuların eşyalarını koyabilecekleri bir bölüm, başlatma-durdurma düğmesi ve rotayı gösteren bir ekran var.

Google Detroit'teki adı açıklanmayan bir üretici tarafından 100 prototip üretilmesini ve testlere bu yaz sonunda başlanmasını planlıyor. Akabinde önümüzdeki birkaç yıl içerisinde California'da küçük bir pilot çalışmaya başlanacak.

Yeşil Ulaşımiçerisinde 2347 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak