A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

Hayvanlar Gezegeni Koruyor
Hayvanlar Gezegeni Koruyor

Hayvanlar Gezegeni Koruyor

("The Animals Save the Planet") "Hayvanlar dünyayı koruyor" çevre dostu bir yaşam tarzı için ipuçları içeren eğlenceli bir video serisi.

"The Animals Save the Planet" Animal Planet tarafından yaratılmış eğlenceli bir çizgi film serisi. Seride çevre dostu bir yaşam tarzı için ipuçları hayvanlar tarafından eğlenceli bir şekilde veriliyor.

Aşağıda seriden bazı videolar ve 1-2 cümleden oluşan mesajların tercümelerini bulabilirsiniz.

1. Gezegeni kurtarmaya yardım edin, enerji verimli ampüller kullanın

"Enerji verimli ampüller normal ampüllerin yalnızca beşte biri kadar enerji harcar."

2. Gezegeni kurtarmaya yardım edin, sadece ihtiyacınız kadar su kullanın

"Bütün suyu kullanmadan önce diğerlerini de düşünmek daha kibar bir davranış olur"

3. Gezegeni kurtarmaya yardım edin, biyolojik olarak çözünebilen ürünler kullanın

"Çöplerimizin nereye gittiğini tekrar düşünün"

4. Gezegeni kurtarmaya yardım edin, kırmızı et tüketiminizi azaltın

"Biz daha fazla et tükkettikçe, sera gazı salınımına neden olan daha fazla inek yetiştiriliyor"

5. Gezegeni kurtarmaya yardım edin, evinize ısı izolasyonu yaptırın

"Isıtıcınız fazla mı açık?"

6. Gezegeni kurtarmaya yardım edin, plastik/naylon torba kullanmayın

"Alışverişe çıkarken kendi torbalarımızı/çantalarımızı götürebiliriz"

7. Gezegeni kurtarmaya yardım edin, çöpünüzü geri dönüşüm kutularına atın

"Başkasının çöpü sizin öğle yemeğinizi/pikniğinizi mahfettiğinde sinir olmuyor musunuz?"

Video'lar Animal Planet'in Youtube sayfasında yayınlanmıştır ve tüm hakları Animal Planet ile Discovery Communications'a aittir.

Videolariçerisinde 2130 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak