A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

Hem yazıcı, hem silici. Toshiba'dan geri dönüşüm yapabilen yazıcı.
Hem yazıcı, hem silici. Toshiba'dan geri dönüşüm yapabilen yazıcı.

Hem yazıcı, hem silici. Toshiba'dan geri dönüşüm yapabilen yazıcı.

Toshiba'nın e-STUDIO306LP yazıcısı ile kağıtları geri dönüşüm kutularına atmak yerine tekrar tekrar kullanmak, hem çevreyi hem bütçenizi korumak mümkün.

Toshiba tarafından yakın zamanda tanıtılan çok fonkisyonlu bir yazıcı ofis kağıt kullanımını %80 oranında azaltma potansiyeli taşıyor. Toshiba'nın e-STUDIO306LP model yeni yazıcısı çıktı alınmış kağıtların 5 defaya kadar tekrar kullanımına olanak sağlıyor.

Aslına bakarsanız silme işlemini yapan yazıcının kendisi değil. Çıktı alınmış fakat artık ihtiyaç duyulmayan baskıları (bilgisayar çıktısı, faks, fotokop vs.) yazıcı ile beraber gelen "e-STUDIORD30 Kağıt Tekrar Kullanma Cihazı" silerken, yazıcı da silinmeye uygun baskı verebiliyor. Yani geleneksel bir yazıcı ve tonerle yazılmış bir kağıdı yeniden kullanmanız malesef mümkün değil.

Toshiba'nın ön gördüğü rakamlara göre ayda 4000 sayfa çıktı alan bir şirket, 5 yılda 192.000 sayfa tasarruf sağlayabilir. 192.000 sayfa kağıdın bu şekilde tasarruf edilmesi 23 ağacın kurtulması anlamına geliyor. Ayrıca geleneksel geri dönüşüm yöntemleri ile yeniden kazanılacak kağıt miktarı da 5 de birine düştüğü için bu amaçla harcanan su, enerji ve diğer kaynaklardan da tasarruf edilmiş olunuyor. Tasarruf edilen bu kağıtların 384 * 500'lük fotokopi kağıt balyasına denk geldiğini de unutmayalım. Yazıcının fiyatı konusunda bilgim olmamakla beraber çok fazla baskı alınan bir ortamda orta-uzun vade de sadece fiyat farkını değil, kendisini tamamı ile amorti etme potansiyeline sahip.

Yazıcı, fotokopi makinesi, tarayıcı ve faks cihazı foksiyonlarını içeren cihaz'ın diğer cihazlardan tek farkı silinebilir baskıları normal baskılardan ayırt edilebilmesi için siyah yerine mavi renkte basıyor olması. 

Bu şekilde baskı yapılmış ve tekrar silinmiş kağıtları ışığa tuttuğunuzda kağıttan silinen baskıyı farkedebilmek mümkün fakat normal kullanım için rahatsızlık yaratmadığı belirtiliyor. Cihaz kağıtların yeniden kullanımını teşvik edecek güzel bir özellik de içeriyor. Silip yeniden kullanmak istediğiniz kağıtları içeriği otomatik olarak taranarak digital formatta kaydediliyor.

Toshiba'nın şu an için yalnızca siyah (mavi) baskılarda kullanılabilen bu özelliğin renkli baskılarda kullanılabilmesi için de çalışmaları devam ediyor. Cihazın Toshiba Türkiye'nin ürün gamında bulunup bulunmadığını bilmemekle beraber insanoğlu isterse kaynakları her alanda daha verimli kullanabileceğini göstermesi açısından heyecan verici.

Geri DönüşümBilgisayar ve Çevre Birimleriiçerisinde 3333 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak