A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

II. Sürdürülebilir Finans Forumu
II. Sürdürülebilir Finans Forumu

II. Sürdürülebilir Finans Forumu

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Sürdürülebilir Finans Forumu'nun ikincisi İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD)Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi (UNEP FI) ve Global Compact Türkiye işbirliği ile16 Mayıs 2014 tarihinde Borsa İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 

Garanti Bankası ve Şekerbank’ın ana sponsorluğunda, Borsa İstanbul’un katkılarıyla hayata geçen Forum’da, yerli ve yabancı uzmanlar, panel ve özel oturumlarda finansın değişik alanlarında sürdürülebilirlik temasını masaya yatıracaklar. Bu seneki Forum’da ayrıca konusunda uzman moderatörlerin katılımı ile iki paralel özel oturum da gerçekleştirilecek.

Forum’un ilk panelinde “etkin sürdürülebilirlik politikalarının uygulanmasında finansal ve reel sektör iş birliği” tartışılacak. Panele, Zorlu EnerjiTSKBING Bank ve Garanti Bankası yetkilileri katılacak. Panelde, Türkiye’deki bankalardan iyi uygulama örnekleri de yer alacak.

Daha sürdürülebilir bir ekonomi için kadınların finansman kaynaklarına ulaşımı
Forum’da bu yıl “daha sürdürülebilir bir ekonomi için kadınların finansman kaynaklarına ulaşımı ve finans sektöründeki rolü”nün altı çizilecek. Finans, iş ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yer alacağı panelde, Türkiye’de bankacılık hizmetleriyle tanışmamış kadın nüfusunun büyüklüğü, kadınların özellikle bankacılık sektörü bağlamında finansman kaynaklarına ulaşımının desteklenmesi ve bunun sürdürülebilir kalkınma perspektifinde ele alınması, önümüzdeki dönemde kadının hem girişimci hem de profesyonel olarak kaynakların kullanımında ve karar süreçlerinde alacağı rol ve finans sektöründe kadın işgücü tartışılacak. Ekonomist ve yazar Asaf Savaş Akat’ın modere edeceği panele, KOSGEBKAGİDERŞekerbank ve Garanti Bankası temsilcileri katılacak. Sürdürülebilirlik Endeksi ve sorumlu yatırımın teşviki
“Sürdürülebilirlik Endeksi ve derecelendirme yoluyla yatırımda sorumlu yaklaşımların teşvik edilmesi”nin tartışılacağı “Sürdürülebilir Yatırım” başlıklı panele Borsa İstanbul, sürdürülebilirlik hizmeti sağlayıcısı Sustainalytics ile Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki ilk Türk şirket olan Anadolu Efes yetkilileri katılacak. Panelde, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’yle ilgili son gelişmeler ve sürdürülebilirlik derecelendirmesi ile ilgili dünyadaki genel yaklaşımlar tartışılacak. 

Forum’da iki paralel özel oturum da yer alacak. Oturumların ilkinde “Yatırım süreçlerine çevresel, sosyal ve yönetimsel kriterlerin dahil edilmesi” konusu ele alınacak. Panelin moderasyonunuEurizon Capital Sürdürülebilirlik Bölümü Başkanı Gianluca Manca üstlenecek. 

İkinci özel oturumda ise “Sürdürülebilir Sigortacılık” konusu Munich Re Kurumsal Sorumluluk Bölüm Başkanı Dr. Astrid Zwick tarafından masaya yatırılacak.

SürdürülebilirlikSeminer ve Konferanslariçerisinde 2152 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak