A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

İngilizler internetsiz yaşayamıyor...
İngilizler internetsiz yaşayamıyor...

İngilizler internetsiz yaşayamıyor...

İngilterede yapılan bir anketin sonuçlarına göre İngilizler interneti su'dan daha fazla önemsiyor.

Dezeen.com'da yer alan bir haberde atıfta bulunulan anketin sonuçları dikkat çekici. Anket sonuçlarına göre İngilizler için internet, su, ısınma ve televizyonu geride bırakarak en fazla önemsenen ihtiyaç oldu. 1000 kişinin katıldığı sokak anketi Infosecurity Europe şirketi tarafından düzenlendi.

Katılımcılara "evinizde hangisi olmadan yaşayamazsınız" sorusu yöneltildi. Anket katılımcılarının % 38'i internet erişimi olmamasının kendilerini en fazla strese sokacak sorun olduğunu belirttiler. Interneti, % 32'i ile su ve % 18'le ısınma izledi. Televizyonsuzluk % 18 için en önemli sorun iken, % 4 oranında katılımcı ise çamaşır makinesinin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

2012'de gerçekleştirilen benzer bir ankette internetsiz yaşayamam diyenlerin oranı % 17, aynı ankette bir yıl sonra bu oran % 27'ye çıkmıştı. Bu rakam %27 ya da %38, hangisi olursa olsun hiç te küçümsenecek bir rakam değil.

Internete girmeden ne kadar dayanabilecekleri sorulan kişilerin % 27'si buna hiç tahammül edemeyeceklerini, % 25'i bir gün, % 29'u ise bir kaç gün tahammül edebileceğini belirtti. Katılımcıların sadece % 4'ü internete ihtiyaç duymadıklarını belirttiler. Anket iş yerinde internet bağlantısının uzun süre kopmasının işe geç kalmaktan daha fazla stres yarattığını da ortaya koydu.

Ülkemizde durum ne fikir vermesi amacıyla aynı anketi aynı seçeneklerle Yeşiloji Facebook sayfasında başlattım. Sonuçlar şekillendiğinde burada da paylaşacağım.

Internetİnsanlar Alemiiçerisinde 1673 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak
Sponsor Reklamlar