A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

"Şanslı 9'lu" laboratuvardan kurtarıldı

"Şanslı 9'lu" laboratuvardan kurtarıldı

Hayvanlar kafeslere sıkıştırılmamalı, özgürlüğün tadını yaşamalıdır...

İşte bu nedenle Kaliforniya merkezli hayvan hakları grubu, laboratuvarlarda, kapalı kafesler içinde araştırmacıların merhametine bırakılmış köpekleri kurtarmak için çalışıyor. Beagle Freedom Project (Beagle Özgürlük Projesi) bu duygulandırıcı videosunda Nevada'da bir laboratuvardan kurtarılan beagle ırkı 9 köpeğin Las Vegas'taki bir bahçede ilk defa gökyüzünü, çimleri ve özgürce oynama ile tanışmalarını kayıt altına alınmış.

Tüm hayatlarını parmaklıklar ardında geçirmiş bu köpekler ilk bakışta endişeli görünselerde, her biri tek tek bahçeye salınıp, özgürlüğün ve birbirleri ile oynamanın tadına varınca bu endişeleri yerini dünyayı keşfetme dürtüsüne bırakıyor.

Proje gönüllüleri hayvanların kulaklarında federal tanımlama numaralarını çıkartıp her birine isimlendirdiler. Kar amacı gütmeyen bu organizasyonun açıkladığına göre Beagle cinsi köpekler dost canlısı ve uysal tavırları nedeniyle laboratuvarlar hayvanı olarak yetiştiriliyorlar. BeagleFreedomProject kapanan laboratuvarlar, ya da yaşlandığı için barınağa terkedilecek köpekleri laboratuvarlardan alarak sağlık kontrollerinden geçiriyor, rehabilitasyona tabii tutuyor ve nihai rehabilitasyon için onları çok sevecek insanlar bularak sahiplendiriyor. Amerikada yalnızca 2000 yılında 70.000 köpeğin laboratuvar deneylerinde kullanıldığı dikkate alındığında kurtarılan köpeklerin sayısı yok denecek kadar az. BeagleFreedomProject, diğer hayvan hakları örgütleri ile birlikte hayvanların laboratuvar deneylerinde kullanılmaması için aktiviteler düzenliyor. Amerikada bazı eyatlerde köpeklerin laboratuvar deneylerinde kullanılması yasaklanmış.

Sayıca çok fazla olan laboratuvar hayvanları arasından kurtarılmış 9 şanslı köpeğin videosu Türkçe alt yazı ile aşağıda yer almaktadır.

Hayvanlar Alemiiçerisinde 2137 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak
Sponsor Reklamlar