A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

Teneke kutu sanatı
Teneke kutu sanatı

Teneke kutu sanatı

Türk Kahvesi, salça, konserve ürünler, içecekler ve tükketiğimiz daha bir çok ürünü koruyan teneke kutular çöpe gideceğine evimizi iş yerimizi süslese güzel olmaz mı?


Yeni bir saksı, abajür ya da kalemlik almak yerine, çöpe atacağınız teneke kutuları geri dönüştürerek ev ya da iş yerinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Yeni bir ürün almak için ödeyeceğiniz para cebinizde kalırken, bu ürünü üretmek için harcanacak kaynaklar da doğada kalmış olur. Evinizi süsleyen, el emeğiniz yeni eşyanız ve bunu hazırlarken geçireceğiniz güzel vakit de cabası.

Sizin için çeşitli örneklerini payalşatığımız bu yaratıcı örnekleri gördükten sonra teneke kutuları çöpe atmaya kıyamayacaksınız.

Yanda örneğini gördüğünüz rüzgar süsünü sonbahar bitmeden tamamlarsanız rüzgardaki dansını zevkle izleyebilirsiniz. Wasabi'de yer alan bu açıklamalar ile de nasıl yapacaksınız fikri sahibi olabilirsiniz.

Shabby Chich Inspired blogu ile Viola çöpten kurtardığı tenekeler ve doğumgününde aldığı bir hediyenin kağıdıyla bu güzel kalemlikleri ortaya çıkarmış. Sizce de çok şık değiller mi?

Benzer kalemlik örnekleri Cyntia Shaffer'ın blogundan, nasıl yapılacağını gösteren resimli anlatımla birlikte

Teneke kutuları saksı olarak kullanmak çok basit ve çirkin bir yöntem diye mi düşünüyorsunuz, tenekeleri apartment therapy blogunda anlatıldığı gibi güzelleştirmeye ne dersiniz?

Evlerde ve cafelerde yemek masalarını süsleyecek bu tenekeden avizelerin nasıl yapılacağı da Shelterness.com'da açıklanıyor.

 

Bu doğa dostu masa numaraları da cafelerde kullanmak için şık ve ideaal bir alternatif, içine yerleştirilecek mini mumlarla karanlıkta dekoratif amaçlı olarak kullanmakta mümkün. Nasıl mı yapacaksınız? 100layercake.com'da açıklanıyor...

Sizin ne ve nasıl yapacağınız tamamen hayal gücünüze kalmış, çalışmalarınızın resimlerini gönderirseniz zevkle okuyucularımızla paylaşmak isteriz...

Yeşil HobilerGeri Dönüşümiçerisinde 11712 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Bu habere ilişkin yorum yapan olmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak
Sponsor Reklamlar