A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 161

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 168

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/news_helper.php

Line Number: 172

Video: Midway adasındaki gerçeklerle yüzleşebilir misiniz?
Video: Midway adasındaki gerçeklerle yüzleşebilir misiniz?

Video: Midway adasındaki gerçeklerle yüzleşebilir misiniz?

Büyük pasifik çöp yığını'nın okyanusun ortasında yol açtığı yürek burkan çevre felaketi fotoğrafçı Chris Jordan tarafından belgesel film haline getiriliyor...

Midway adası Anakara'dan 3200km uzaklıkta, Kuzey Amerika ile Asya'nın ortasında bir ada. İnsanlığa çok uzak olsa da burada yaşayan Albatros kuşları pasifik okyanusunda yüzen yüz milyonlarca ton plastik atık yüzünden ölüyorlar.

Ömürleri 50 yıla kadar uzanan Albatroslar sahile vuran (çoğunluğu plastik) atıkları yiyecek zannedip yedikleri, yavrularına yedirdikleri ve öğrettikleri için 1 yıl yaşayamadan hayata veda ediyorlar.

Fotoğrafçı Chris Jordan'ın Midway adasında tarihe kaydettiği bu görüntüler bu trajik çevre katliamının çok küçük bir parçası. Birçok kuş türü ve deniz canlısı bu atıklar yüzünden hızla yok oluyor.

İnsanlık dünyayı hızla katlediyor ve artık dikkatini başka yere çeken, herşeyi toz pembe gösteren kapitalist düzenin gösterdiği yere bakmayı bırakıp uyanması lazım.

Ülkemizi bekleyen tehlike ise batı da uyanmalar, cezalar, yaptırımlar başlayınca orada modası geçen oyunlarını bizde artırarak devam ettirecek olmalarıdır. Biz de uyanmalı, üstümüze düşeni yapmalıyız. Lütfen bu bilinci çevremizde de oluşturmak için elimizden geleni yapalım.

VideolarHayvanlar Alemiiçerisinde 2656 defa görüntülendi
Yeşiloji'de yer alan içerikleri kendi web siteniz, blogunuz ya da başka sayfalarda, kaynak belirterek ve ilgili içeriğe bağlantı(link) vererek kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki içerikte eksik, hata ya da benzeri bir sorun olduğunu düşünüyorsanız düzeltme için iletişim formunu kullanabilir veya yorum bırakabilirsiniz.
Okuyucu Yorumları
Evren Bal (evrenbal), 4 Şubat 2013 00.06
Can Bey, bildiğim kadarı ile belgeselin tamamı henüz yayınlanmadı. Yayınlandığında ücretsiz dağıtımına izin verilirse tabii ki Türkçe altyazısı ile sitemizde yayınlarız...
can krk (duman445), 2 Şubat 2013 08.18
Acaba bu belgeseli tamamını türkçe altyazı çeviremezmisiniz !!
Yalnızca kayıtlı üyeler yorum yazabilirler. Lütfen yorum yazmak için öncellikle giriş yapınız.
Hızlı Giriş:
Yeşiloji.com'a en son eklenen haberler
Elinizdeki atıkları geri dönüşümle nerede / nasıl değerlendirirsiniz?“Düşük karbon” kahramanları aranıyorTemiz Üretim Nedir?Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon sınırına dayandıİş Hayatı - Özel Hayat dengesinde en iyi ve en kötü ülkelerSürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmenin  Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik (Tam Metin)Yeşil Bina Yönetmeliği YayımlandıYenilenebilir Enerji Kredisi alabileceğiniz bankalarAkçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışmasının kazananları açıklandıHybrid Otomobiller hem bütçeye hem doğaya dostSürdürülebilir Üretim Sempozyumu 2014Köy okullarına bilgisayar bağışı kampanyasıDünya Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2020 yılına kadar 2 katına çıkacakSağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil HastanelerYenilenebir Enerji ile hem çevreyi hem ekonomiyi koruyalım2035'e kadar 49 trilyon dolar enerji yatırımı gerekiyorToyota fabrikasını çatısına 500 kw'lık güneş panelleri kurulduObama kömür kirliliğine dur demek için harekete geçiyorAvrupa'nın karbon emisyonları düşmeye devam ediyorBill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtıAlmanya enerji ihtiyacının %74'ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak bu ayın 2. rekorunu kırdıGoogle direksiyonu ve pedalları bile olmayan sürücüsüz elektrikli aracını ortaya çıkardıÇöpten gelen 30 milyar dolar2050'de Danimarka'da %100 yenilenebilir enerji mümkünYaşayan binalar, yeşil bitkiler duvarlarınıza hayat katıyor...Dünyanın en büyük kömür santrali Rusya'da kuruluyorÇin hava kirliliğini önlemek için milyonlarca aracı trafikten çekiyor...Brezilyalı öğrenciler ABD huzurevlerindeki yaşlılarla sohbet ederek İngilizce öğreniyorAlmanyada Nükleer'in payı azalırken Yenilenebilir Enerji'nin payı artıyorEn yeşil olmadan önce en dürüst olmak; GENSED 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını GerçekleştirdiTürkiye'nin en iyi iş verenleri açıklandıDünyanın en büyük takip sistemli güneş enerji santrali Kaliforniya'da tamamlandıKartal Belediyesi'nden hem hayvanları hem çevreyi koruyan uygulamaAvrupa Yeşil Başkenti, European Green Capital 2016Binamın Enerji Sınıfı Düşük Çıkarsa Ne Olacak?Internetin yeni trendi, #BebekKaşlarıTürkiye'nin en iyi iş vereni açıklandı4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve SergisiDünya Bankasından Yenilenebilir Enerji Projelerinin Finansmanı için 350 Milyon DolarKüresel ısınma tüm deniz kaplumbağalarını dişi yapabilirPamuktan yapılan organik batarya 20 kat daha hızlı şarj oluyorAvrupa'nın fosil yakıt ve doğal kaynakları çok yakında tükenecekÇin hava kirliliğini önlemek için güneş enerjisi kapasitesini 70.000 MW'a çıkartacak