A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/directory_helper.php

Line Number: 360

Yeşil Rehber - Akkök Şirketler Grubu
Akkök Şirketler Grubu
Miralay Şefik Bey Sokak No: 15 Akhan Gümüşsuyu 34437 İstanbul / Türkiye

Akkök Şirketler Grubu

Kimya, Enerji, Gayrimenkul, Tekstil ve Hizmet sektörü gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Akkök Holding özel sektörün sürdürülebilir kalkınma yolundaki evrensel ilkelerinin yaygınlaşmasına öncülük eden Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 2007 yılında imzalayarak kurumsal sorumluluk anlayışını evrensel normlara taşımak yolunda ilk adımı atmıştır. Şirket 2008 yılından düzenli olarak Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu'da yayınlamaktadır.

2012 yılında ise çevresel, sosyal, etik ve ekonomik alanlardaki performans ve uygulamalar hakkında detaylı bilgi içeren bir Sürdürülebilirlik Raporu hazırlanmıştır. Rapor, uluslararası raporlama standartları GRI (Global Reporting Initative)’a uygun olarak yapılmış ve C seviyesinde onay almıştır.

Her ne kadar özelleşmiş ve sektöre yönelik bir rapor grup ya da holding genelini kapsayan bir rapora göre daha tercih edilir olsa da merkezin bu konudaki bilinç, hassasiyet ve kültürünün alt şirketlerine de yansıdığı düşünülebilir. Keza grup şirketlerinden Ak Enerji ayrıca Sürdürülebilirlik Raporu yayınlamaktadır.

Yeşil Rehber Kategorileri:

Yeşiloji’ye Son Eklenen Haberler