A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: helpers/directory_helper.php

Line Number: 360

Yeşil Rehber - BURSAGAZ
BURSAGAZ
Nilüfer Köyü Mahallesi Kavaklıdere Sokak No:15 PK:16265 Osmangazi Bursa / İstanbul
İlgili Kişiler
Memnuniyet Ölçme ve Raporlama Temsilcisi
Yönetim Sistemleri Yöneticisi
İlgili kişinin ismine tıklayarak kendisine doğrudan mesaj gönderebilirsiniz.

BURSAGAZ

Doğalgaz her ne kadar diğer fosil yakıtlara göre daha temiz kabul edilse de çok masum değil. Güneş, Rüzgar, Termal kaynaklar gibi çok daha temiz alternatifler varken ve her geçen gün daha da gelişirken doğalgazı "Temiz Enerji" olarak övmek çok da doğru olmayacaktır.

Öte yandan Sürdürülebilirlik kavramının tek ölçütünün çevresel etkiler olmadığını, en azından kısa vadede bir çok farklı parametre ile ilişkili olduğunu da unutmamak gerekir. Bir günde ülkenin ve dünyanın tüm enerji ihtiyacının fosil yakıttan yenilenebilir enerjilere dönüştürülemeyeceği açık ve çözüm de "o zaman 300 yıl öncesine dönelim ve enerji kullanmayalım" demek değildir. Sürdürülebilirliğin tek boyutu çevre olmadığından böyle bir yaklaşım doğru da değildir.

Topluma bir çok farklı boyutta gözden çıkarılamaz önemli faydalar sağlayan, fakat çevreye görece zarar veren bir ürün olan doğalgaz dağıtım sektöründe yer alması BURSAGAZ'ı Sürdürülebilirlik açısından önemli bir konuma oturtuyor ve şirketin bu konuda atacağı adımları daha önemli hale getiriyor. 2004 yılında geçirdiği özelleştirme süreci ile daha rekabetçi ve dinamik hale gelen BURSAGAZ Sürdürülebilirlik konusuna duyarsız kalmıyor.

Sektör bağımsız her kurumun Sürdürülebilirlik adına yapabileceği iyileştirmelerin yanı sıra son kullanıcıya doğrudan temas ederek bu konudaki bilinci artırabilecek konumda olması şirketi bu konuda daha da önemli bir aktör haline getiriyor.

İlk Sürdürülebilirlik raporunu 2011-2013 dönemine ilişkin yayınlayan şirket, bu konudaki performansı ve gelecek hedeflerini hakkında kamu oyu ve paydaşlarını bilgilendirdi. Raporlama yapılıyor olması atıf yapılan konuların öneminin kavrandığı, bu konulardaki iyileştirmelerde gittikçe daha aktif olunacağı ve tüm paydaşlarına "Sürdürülebilir bir gelecek" sağlamak için gereken kurumsal bilince sahip olunduğunu bir göstergesidir.

Yeşil Rehber Kategorileri:

İlgili Haberler